משפט פלילי​

ההליך הפלילי מורכב ממספר שלבים אשר יפורטו במאמר זה. חשוב לזכור כי ביכולותיו של עורך דין פלילי נתניה לעצור את ההליך הפלילי לפני סיומו בהתאם לנסיונו ובהתאם לנסיבות.

שלב החקירה

שלב זה נפתח בעקבות דיווח על אירוע פלילי, היכול להתקיים לאור תלונה של אזרח, חקירות של משטרת ישראל ועוד. יחידת החקירות של משטרת ישראל מסננת וחוקרת כל תלונה. לאחר מכן היא מבצעת מספר פעולות חקירה שבסופן היא מקבלת החלטה אם להמשיך בפעולות החקירה או לא. בשלב זה עורך דין פלילי בנתניה יכול לסייע לנאשם בעת חקירתו שכן כל דבר עלול לסייע למדינה בתביעת הנאשם. לכן חשוב שאדם המסובך בפלילים ועוכב לחקירה ייצור קשר עם עורכי דין פליליים מומלצים.

העברת החקירה לתביעה הראשית

התביעה הראשית מורכבת משני גורמים: הפרקליטות או התביעה המשטרתית, כאשר לכל אחת מהמחלקות הללו יש את תחומי הפעולה שלה. מחלקת התביעות מנתחת את תיק החקירה, בודקת את הראיות הקיימות ובסופו של תהליך מגיעה להחלטה אם להגיש כתב אישום.

הגשת כתב אישום

כאשר הוגש כתב אישום בבית המשפט המוסמך, תשלח מזכירות בית המשפט עותק של כתב האישום לנאשם הכולל הזמנה לדיון. אנו קוראים לדיון הראשון שיערך בפני הנאשם "הקראה" במסגרתו למעשה מוקרא לנאשם כתב האישום בו הוא נאשם. הנאשם יצטרך לנמק את תשובתו בכתב האישום וכמובן שהוא יצטרך להתייצב לדיון לא לבד אלא בליווי עורך דין פלילי נתניה כאשר הלה הוא זה האמור למסור את התשובה בכתב האישום. שימוש ב עורכי דין פליליים מומלצים בשלב זה גם הוא חשוב למען נקיטת העמדה כנגד כתב האישום לראשונה בכותלי בית המשפט.

עורך דין פלילי בנתניה בעל ניסיון יידע את זכויותיו של הנאשם, הכוללים צילום כלל החומר שנאסף כנגד הנאשם בשלב זה. כאשר נערכת הקראה כנגד הנאשם יש לו שתי אפשרויות: הראשונה, להודות בכתב האישום, להגיד בעצם "אני אשם". השנייה, לכפור בכתב האישום, מה שנקרא בשפה המשפטית "כפירה". אם הנאשם יודה בכתב האישום בית המשפט יעבור מיד לשלב הכרעת הדין על מנת לגזור את דינו. עורך דין פלילי נתניה יוכל לייעץ לנאשם בשלב זה האם כדאי לו להודות בכתב האישום או לכפור בו, לפי נסיונו של העו"ד ונתוני המקרה.

הסדר טיעון

ישנה גם אפשרות כי בין הנאשם באמצעות עורך דין פלילי נתניה לגורמי התביעה יתקיים הסדר דיון. במקרה כזה הסדר הטיעון יוצג לבית המשפט אשר ברוב המקרים יאפשר לנאשם לקבל את העונש המוסכם על שני הצדדים. אם לא יגובש הסדר טיעון בין שני הצדדים, יתחיל שלב שנקרא "שלב הטיעונים לעונש". בשלב הזה, כל צד יביא את הראיות שלו לעונש, כולל עדי אופי מצדו של הנאשם. עורך דין פלילי בנתניה יוכל להפעיל את כוחו בשלב זה לאור קשריו עם הפרקליטות ומערכת התביעות ויוכל לסייע לנאשם למצות עד תום את זכותו להסדר דיון.

אפשרות נוספת שקיימת בידי בית המשפט היא תזכיר קצין מבחן. כאשר במסגרת הזו ייפגש שירות המבחן עם הנאשם, יתרשם ממנו ומהסיבות לביצוע העבירה ויעביר לבית המשפט חוות דעת מקצועית אשר תסייע לבית המשפט להכיר את הנאשם, את הרקע שלו ואת האפשרויות השונות לשיקומו. כאשר בית המשפט ישקלל את כל הנתונים שנאמרו עד עכשיו ויגזור את דינו של הנאשם. עורכי דין פליליים מומלצים יידעו לדרוש את תזכיר זה במידה ויניחו כי הדבר יטיב עם הנאשם ויגרום להקלה בגזר דינו.

כפירה בכתב האישום

יכול להיות גם כי הנאשם יחליט לכפור בכתב האישום, במקרה כזה בית המשפט יקרא את התיק על מנת לשמוע ראיות והוכחות כאשר עורך דין פלילי בנתניה יסייע לנאשם לעמוד על חפותו. השלב הראשון מכונה "פרשת התביעה", כאשר התביעה תגיד את כלל הראיות בתיק הכוללים מסמכים, עדים וכל חומר ראייתי אחר אשר יוגש לבית המשפט. השלב השני מכונה "פרשת ההגנה", במסגרת שלב זה יעיד הנאשם להגנתו וכן יביא עדי הגנה התומכים בחזותו. זהו השלב בו עורכי דין פליליים מומלצים יוכלו להביע את גרסתו של הנאשם בצורה הטובה ביותר ולמזער את כתב האישום העומד כנגדו.  השלב השלישי הוא "שלב הסיכומים", במסגרת שלב זה כל צד ינסה לשכנע את בית המשפט בצדקתו ובעמדתו. כמובן שהתביעה תנסה לשכנע את בית המשפט כי יש מספיק ראיות כדי להרשיע את הנאשם, בעוד עורך דין פלילי בנתניה של הנאשם יעשה הכל כדי לזכות את הנאשם מחמת ספק סביר.

פסק הדין

השלב הבא הוא "שלב פסק הדין", בשלב זה בית המשפט יבחן את הראיות והטיעונים וינסה להגיע למסקנה האם הן מוכיחות מחמת ספק סביר כי הנאשם הוא זה אשר ביצע את המעשה. אם זו מסקנתו הנאשם יורשע. לעומת זאת אם בית המשפט יגיע למסקנה כי יש ראיות בתיק אך עדיין נותר ספק בליבו האם הנאשם פשע או לא, גם אם הספק הוא קל, יזכה בית המשפט את הנאשם. אם בית המשפט הרשיע את הנאשם המשפט יעבור לשלב "טיעון העונש" ויחליט על פסק הדין כאשר גם בשלב זה עורך דין פלילי נתניה יידע לטעון לקלות העונש על אף אשמת הנאשם.

מכאן ניתן לראות בבירור כי ישנה חשיבות לבחירת עורך דין פלילי נתניה אשר יידע לסייע בכלל שלבי ההליך הפלילי. שימוש ב עורך דין פלילי בנתניה הינו חשוב ביותר שכן נאשם שלא ישכור את שירותיהם של עורכי דין פליליים מומלצים יימצא את עצמו בקשיים משפטיים למול המדינה ולא ימצה את זכויותיו עד תום

תחומי הפעילות שלנו

רצח בזדון/שלא בזדון, אונס, שוד מזויין, גניבה, תקיפה, איום אמין ברצח.
קרא עוד

משפט פלילי

סחר בסמים, אחזקת סמים, שימוש עצמי, גידול מריחואנה בבית/בגינה.
קרא עוד

עבירות סמים

קבלת דבר במרמה ועבירות שוחד קבלת דבר במרמה, גילוי מרצון ומיסוי בינלאומי.
קרא עוד

מיסוי והלבנת הון

תאונות, עבירות תנועה, נהיגה בשכרות, שלילת רישיון, תביעות ביטוח.
קרא עוד

דיני תעבורה

גישור עסקי בין גופים כלכליים שונים, גישור בסכסוכים במשפחה וסכסוכים מורכבים.
קרא עוד

גישור ופתרון סכסוכים

עבירות משמעת, הפרת פקודה, עבירות פליליות, השחתת רכוש, עבירות סמים
קרא עוד

דיני צבא

    wpChatIcon