דיני צבא

עפ"י חוק שיפוט צבאי הוקמה מערכת המשפט הצבאית שאחראית על עניינים פליליים וצבאיים שנעשים על ידי גורמים השייכים לצה"ל. עיקר העשייה של מערכת זו הינה בתחום המשמעתי שנידון במסגרת היחידות הצבאיות והדין הפלילי שנידון בבית המשפט הצבאי. הנושא הפלילי-צבאי כמעט זהה למערכת הפלילית-אזרחית כאשר יש משטרה צבאית, פרקליטת צבאית, בית דין צבאי ואף סנגוריה ציבורית צבאית ועורך דין צבאי.

מתי תזדקקו לעורך דין ע"מ לצאת מהצבא?

לא כל עורך דין רשאי להופיע למול בית הדין הצבאי.
על העורך דין להיות בעל תעודה המסמיכה אותו להיות עורך דין בענייני צבא.

לכן כאשר אתם מעוניינים לשכור את שירותי עורך דין צבאי לשינוי שיבוץ או פטור משירות או עבירות סמים יש לשכור את שירותיו של עורך דין עם הסמכה צבאית.

על עורך דין זה להיות בעל היתר לייצג כעורך דין בענייני צבא בבית דין צבאי. אם מדובר בעבירות סמים בצבא יש להעזר בעורך דין לעבירות סמים.

אם תהיתם כיצד לצאת מהצבא באמצעות עורך דין, אתם נמצאים במקום הנכון, שכן עורך דין מירון רוזנטל מוסמך לשרת אתכם ויספק לכם את התשובה שחיפשתם איך לצאת מהצבא דרך עורך דין.

מתי תזדקקו לשירותי עורך דין צבאי פטור משירות

חוק הגיוס מונה מספר חריגים מצומצם שבגינם ניתן לקבל פטור שירות: פטור אוטומטי (בסיס אוכלוסיה), פטור מטעמי דת, פטור מטעמי מצפון, פטור עקב הגירה לחו"ל, פטור מטעמי נישואין והורות ופטור מטעמי בריאות.

המערכת הצבאית מקשה על מתן פטור לאור החשש לזיופים והטיות מטעם המועמדים לצה"ל ועל כן יכולל להילחם עורך דין צבאי פטור מהשירות מטעם המלש"ב (מיועד לשירות בטחון) ואף מסוגל לבצע זאת עבור  עורך דין צבאי פטור משירות לחייל פעיל שתנאיו הבשילו למתן פטור.

לכן אם ברצונכם להשתחרר מצה"ל בזמן השירות או לפניו, יתרון יוקנה לכם במידה ותשכרו את שירותיו של עורך דין לצאת מהצבא אך חשוב כאמור שמדובר ב עורך דין צבאי לצאת מהצבא שיוכל לייצג אתכם למול גורמי הצבא לאור היותו בעל היתר לייצג כעורך דין בענייני צבא.

אם אתם שואלים את עצמכם, איך לצאת מהצבא דרך עורך דין, תפנו לעורך דין מירון רוזנטל המוסמך לשרת אתכם למול הגורמים הצבאיים. לפרטים נוספים בדבר חוק הפטור תוכלו להעזר בחוק שירות ביטחון, התשמ"ו-1986.

מתי תזדקקו לשירותי עורך דין צבאי בנושא סמים

שימוש בסמים במהלך השירות הצבאי, גם אם לא בבסיס עצמו או במהלך חופשה בבית, מהוה עבירה פלילית אשר בגינה מוגש כתב אישום לבית הדין הצבאי. להבדיל מעבירת שימוש בסמים "באזרחות", בצבא מענישים בגין מספר השימושים בסם. כלומר כאשר חייל נחקר בגין חשד לשימוש בסם, אחת השאלות שהוא נשאל היא מהי תדירות השימוש באותו סם בו הוא חשוד בשימוש. לכן אם חייל שלא קיבל יעוץ מאותו עורך דין צבאי סמים, עונה בתום לב על שאלה שעלולה להכשיל אותו משמעותית בתביעה הצבאית שעומדת כנגדו.

לדוגמה החייל מאשר שהוא עישן בשלושה החודשים האחרונים פעמיים ביום, בכתב האישום מייחסים לו שימוש של 90*2 קרי 180 שימושים בסם מריחואנה לדוגמה.  

מתי תזדקקו לשירותי עורך דין צבאי לשינוי שיבוץ

עורך דין רוזנטל יוכל אף לספק לכם שירותים בנוגע לשינוי שיבוצכם בצה"ל, במידה ואתם מאמינים כי בוצע בעניינכם אי צדק בשיבוצכם בצורה שאינה חוקית או שאינה מקצועית. שירותי עורך דין צבאי שינוי שיבוץ ו/או עורך דין לצאת מהצבא יסייע לכם למול הגורמים הרלוונטים באשר לשאלות שיבוץ ויסייע לכם להישאר בצבא אך במקביל לשרת במקום שבו לדעתכם תואם לציפיותיכם ולנתונכם. יחד עם זאת, עם בסופו של דבר שינוי השיבוץ לא יתממש, תמיד אפשר לחשב מסלול מחדש יחד עורך דין צבאי ולצאת מהצבא.

תחומי הפעילות שלנו

רצח בזדון/שלא בזדון, אונס, שוד מזויין, גניבה, תקיפה, איום אמין ברצח.
קרא עוד

משפט פלילי

סחר בסמים, אחזקת סמים, שימוש עצמי, גידול מריחואנה בבית/בגינה.
קרא עוד

עבירות סמים

קבלת דבר במרמה ועבירות שוחד קבלת דבר במרמה, גילוי מרצון ומיסוי בינלאומי.
קרא עוד

מיסוי והלבנת הון

תאונות, עבירות תנועה, נהיגה בשכרות, שלילת רישיון, תביעות ביטוח.
קרא עוד

דיני תעבורה

גישור עסקי בין גופים כלכליים שונים, גישור בסכסוכים במשפחה וסכסוכים מורכבים.
קרא עוד

גישור ופתרון סכסוכים

עבירות משמעת, הפרת פקודה, עבירות פליליות, השחתת רכוש, עבירות סמים
קרא עוד

דיני צבא

    wpChatIcon