עורך דין לעבירות סמים

עו"ד רוזנטל הינו עורך דין לענייני סמים ,עבירות סמים נמצאות במדרג הענישה העליון של בתי המשפט ושל החוק בכללותו. מערכות המדינה נאבקות באופן נוקשה נגד השימוש ההולך וגובר בסמים, על אף שבמדינות אחרות בעולם השימוש בסמים קלים אינו בסדר עדיפויות הממשל, כאשר גם בארצות הברית חלק מהמדינות עברו הליך לגליזציה של סמים קלים.

עורך דין לעבירות סמים

סוגי הענישה בתחום זה שונים ומגוונים, ותלויים בסוג הסם הנידון, אופן ביצוע העבירה (שימוש עצמי, סחר בסמים, ייצור וייבוא סמים וכדומה).  כדי לסבר את האוזן וכמורה לנבוכים, נסביר כאן את פקודת הסמים המסוכנים ומה פקודה זאת קובעת. חשוב לציין שהתמצאות בחוקים השייכים לעבירות סמים הינה חשובה ביותר כאשר אדם ניצב בפני כתב אישום ולכן ישנה חשיבות לשכירת שירותיו של עורך דין לענייני סמים המומחה בתחומו.

שימוש עצמי בסמים

פקודת הסמים המסוכנים קובעת את כמויות אחזקת הסמים שייחשבו כשימוש עצמי של המחזיק. כך למשל החזקת כמות של 15 גרם קנביס, ו/או החזקה של 0.4 של חומר מסוג קוקאין, ו/או החזקה של שלוש טבליות אל אס די, תחשב לאחזקה לשימוש עצמי בלבד.

אין הדבר אומר כי לא יוגש כתב אישום כנגד הנאשם, שכן הדבר תלוי בגורמים רבים הכוללים את עברו של הנאשם, צורת החזקת הסם ועוד, ולכן עורך דין סמים יוכל לסייע גם בעבירות שימוש עצמי.

למעשה, במידה והתנאים בשלים לכתב אישום כנגד אותו אדם, העונש הקבוע בחוק לשימוש זה הוא 3 שנות מאסר ומכאן החשיבות לייצוג הנאשם ע"י עורך דין לעבירות סמים מוסמך ומנוסה.

עבירת ההחזקה שלא לצריכה עצמית

פקודת הסמים המסוכנים קובעת כי אדם שהחזיק כמות סם מעל לכמות המוגדרת כשימוש עצמי, כוונת ההחזקה הייתה למטרות אחרות. עבירת ההחזקה שלא לצריכה עצמית הינה "אחותה הקטנה" של עבירת הסחר בסמים, ובהתאם בתי המשפט מגבירים את הענישה כנגדה.

מרחב התמרון שעומד לנאשם כאשר הוא מיוצג על ידי עורך דין לעבירות סמים הינו גדול בעבירה זו, שכן עובדות המקרה ישרתו את אותו עורך דין סמים לחילוץ הנאשם מעבירה חמורה, ולעיתים יוכל להימנע מהרשעה ו/או כתב אישום בעניין, ככל שנתוני המקרה מאפשרים זאת.

כך לדוגמה חזקת החפות תעמוד לאדם שנתפס עם כמות סמים שהיא מעל המותר בחוק אם וכאשר הוא יצליח לסתור את חזקת הכמות וזאת מעבר למאזן ההסתברות, כאשר עורך דין לענייני סמים יוכל לסייע לו משפטית בעניין זה.

הפרמטרים לסתירת החזקה הינם:

(1) הכמות שהייתה ברשות המשתמש לעומת השימוש העצמי שלו.

(2) יכולתו הכלכלית של האדם, להחזיק את הכמות שנתפסה אצלו.

(3) האופן והצורה בה הוחזק ונתפס הסם

(4) כל הוכחה אחרת ו/או נסיבות אחרות המעידות כי הסם שהה ברשות המשתמש לצריכה עצמית בלבד. (לדוגמא: האם נתפס משקל לשקילת הסמים ו/או שקיות אטומות לאריזת סם וכו')

לדוגמא: אדם שנתפס עם 233 גרם חשיש שמחולק לאריזות, יוכל לטען כי מעשן 20 גרם ליום ורכש כמות מספקת לשלושה שבועות בסכום 1500 ש"ח. מקורות המימון יוכחו ע"י עורך דין סמים כך שלא תעמוד כנגד הנאשם טענתו כי מתקשה כלכלית.

כל אלה יאפשרו לבית המשפט לזכות את טענת החזקת הסם שלא לשימוש עצמי, וזאת על אף חלוקת הסם למנות שכן לא מדובר בטענה בלתי סבירה שהוא חילק את המנות היומיות שלו. השימוש ב עורך דין לעבירות סמים שידע לנווט את התיק לזכות הנאשם סייע לו להיות מואשם רק בשימוש עצמי של סם ולא סחר. אילולא אותו נאשם לא היה משתמש  עורך דין לענייני סמים מנוסה, ספק אם היה מצליח להוכיח את עובדות אלו ברמה הנדרשת בחוק.

סחר בסמים

העונש העומד לאדם בעניין סחר בסמים הוא 20 שנות מאסר. עורך דין לענייני סמים יוכל לסייע לנאשם להקטין את עונשו של הנאשם ולעיתים עד להקטנת העונש לשימוש עצמי בלבד, בכפוף לעובדות המקרה.

חשוב לציין שמלבד המאסר הצפוי לאדם המואשם בסחר בסמים, ייתכן מאד כי יחלטו את רכושו (מפורט בהמשך), ישללו את רשיונו ואף ייקנסו אותו בסכום רב. עורך דין לעבירות סמים יידע לסייע לנאשם לצמצם ככל הניתן את היקף הענישה כנגדו.

עורך דין לעבירות סמים

מדינת ישראל נאבקת במכת המדינה של סחר בסמים בכל צורה שהחוק מאפשר לה, לאור העובדה כי עבירות אלו משפיעות על הציבור הרחב בצורות רבות כגון: אי בקרה על איכות הסחורה, כסף "שחור" הפוגע בהון המדינה, ההתמכרות וההשפעה של הסמים על משתמשיו שלרוב הינם אנשים מכורים בעלי אי יכולת כלכלית המשועבדים לשימוש בו, העבירות הנוספות שסוחרי הסמים לרוב עוברים עליהם לאור ביצוע הסחר.

לכן אדם המואשם בסחר עלול להיענש בחומרה, זהו מקרה בו יש להיוועץ בעורך דין פלילי וללא ייצוג משפטי ע"י עורך דין לענייני סמים הוא עלול לגרום לעצמו יותר נזק מאשר תועלת וזאת עוד בחקירתו הראשונה שכן כל דבר שיאמר עלול להיזקף כנגדו. עורך דין סמים יסייע לנאשם עוד בתחילת דרכו בחקירה הראשונית, ויידע למזער ככל הניתן את הנזק שייגרם לנאשם, לאור הנסיון הרב שצבר בתור עורך דין לעבירות סמים. לעיונך, פורסמו הנחיות היועץ המשפטי לממשלה.

עורך דין לעבירות סמים

חילוט רכוש בעבירות סמים

בפקודת הסמים המסוכנים קיימת אפשרות של חילוט רכושו של מי שבית משפט הרשיעו על עבירות סמים בגין סחר בסמים ו/או בהחזקה שלא לצריכה עצמית שנלוות לה עבירת גידול סם. רכוש הכוונה, כל רכוש ששימש או נועד לשמש כאמצעי לביצוע עבירות סמים, ואף רכוש שנרכש או הושג לאור אותו סחר בסמים. לאחרונה החליטו בית המשפט בישראל דירות ואו חלקים נכבדים מנכסים שבהם בוצעו עבירות גידול וייצור סמים.

עורך דין סמים הוא הכתובת בעת חקירה(עדיף טרם החקירה)  או משפט העוסקים בעבירות סמים. עורך דין סמים יודע לסייע בליווי החשוד במסגרת ההליך, לסייע להקל על חומרת הענישה ולעתים גם לזכות את הנאשם מהעבירות המיוחסות לו,  וזאת בשל הידע הרב והניסיון שצבר במערכת המשפט, איתור כשלים בתיק נסיבות מקלות ויתרון בניהול תיקים בעבר בתור עורך דין לעבירות סמים.

לסיכום, כפי שניתן ללמוד מהאמור לעיל שימוש בשירותי עורך דין לענייני סמים יסייע לכם בכל עניין משפטי בתחום סבוך זה (צפה בתיק סמים בחדשות המשרד). עורך דין מירון רוזנטל הינו מומחה בתחום עבירות הסמים ובעל נסיון משפטי עשיר בתחום לרבות תקדימים רבים וישמח לסייע לכם בכל סוגיה שהיא.

תחומי הפעילות שלנו

רצח בזדון/שלא בזדון, אונס, שוד מזויין, גניבה, תקיפה, איום אמין ברצח.
קרא עוד

משפט פלילי

סחר בסמים, אחזקת סמים, שימוש עצמי, גידול מריחואנה בבית/בגינה.
קרא עוד

עבירות סמים

קבלת דבר במרמה ועבירות שוחד קבלת דבר במרמה, גילוי מרצון ומיסוי בינלאומי.
קרא עוד

מיסוי והלבנת הון

תאונות, עבירות תנועה, נהיגה בשכרות, שלילת רישיון, תביעות ביטוח.
קרא עוד

דיני תעבורה

גישור עסקי בין גופים כלכליים שונים, גישור בסכסוכים במשפחה וסכסוכים מורכבים.
קרא עוד

גישור ופתרון סכסוכים

עבירות משמעת, הפרת פקודה, עבירות פליליות, השחתת רכוש, עבירות סמים
קרא עוד

דיני צבא

    wpChatIcon